Nie ma twojej firmy w Google?Wiele tracisz - Pozycjonowanie stron internetowych

Krótki tekst na temat metod promocji strony w internecie, takich jak pozycjonowanie opole oraz o kampaniach AdWords.

Podstawy pojęcia 'pozycjonowanie'

SEO jest to długotrwały proces i seria działań mająca na celu wzrost pozycji zadanej strony w wynikach wyszukiwania. Założenie...to

Dodane: 26-11-2014 10:26
Nie ma twojej firmy w Google?Wiele tracisz - Pozycjonowanie stron internetowych pozycjonowanie opole
dość proste, aczkolwiek jeżeli przechodzimy do zastosowania tego w praktyce nie jest to już takie łatwe. Przy pozycjonowaniu należy wziąć pod uwagę wiele zmiennych na przykład: obszar na który dana strona zakłada swoją działalność, konkurencje i wiele innych ważnych rzeczy. Wiadomo, że jest to proces, zatem na konkretne efekty trzeba czasami być cierpliwym nawet przez kilka miesięcy. Istnieje dużo metod na seo, ale o tym w innej części artykułu.


Firmy pozycjonujące- profesjonaliści

Pozycjonowanie jako branża w Polsce jest w miarę świeża, co nie oznacza, ze nie ma konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już teraz bardzo wiele firm , które zajmują się pozycjonowaniem, nie każda jednak jest warta uwagi klienta. SEO to sprawa w teorii łatwa, aczkolwiek nie dla każdego taka praca jest dobra. Potrzebna jest duża wiedza na temat działania wyszukiwarek oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można się pokusić o stwierdzenie, że 'pozycje same rosną'. Firma pozycjonująca nie może spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Ewolucja wyszukiwania w sieci

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych